Selfie Project – co warto kupić? (Moja opinia!)

Co myślę o Selfie Project

Wiem, że na ten wpis czekaliście długo. Wystarczająco długo.
Porozmawiajmy o kosmetykach Selfie Project!

Do testu marki zbierałam się niechętnie. Kręciłam się w okolicy półek i nie wiedziałam po co sięgnąć.
Próbowałam coś wybrać, ale ostatecznie wracałam jedynie z przemyśleniami na temat tych kosmetyków i chyba czas je podsumować.

Mam kilka zarzutów, przez które nie zdecydowałam się na dłuższe testy.
Przede wszystkim te produkty w ogóle nie są dla mnie ciekawe. Nie kuszą mnie żadnymi fajnymi substancjami aktywnymi, formułami. Nic. Ziiimaa…

Maseczki Peel Off

Zwróciłam jednak uwagę na to, że firma ma duży wybór maseczek peel off. Nie jestem ich fanką ponieważ one nie za bardzo działają. Ogólnie, jako rodzaj, nie że te konkretnie.

5,50zł / 1 szt.

Mogą wygładzić buzię, faktycznie jakiś tam meszek czy suche skórki zdejmą, ale jeśli chodzi o pory, to ich nie oczyszczają tak, jak to sobie wyobrażamy. Porów nie da się po prostu „wyciągnąć”. Zalegający łój sięga zbyt daleko w głąb skóry.

KurkaDenaturka kiedyś porównała to do wepchania plasteliny do rurki i wyciągania jej przyklejając taśmę. No niezbyt to działa.

Maseczki brokatowe

Jeszcze co do maseczek to bardzo zdenerwowały mnie te brokatowe.

5,30zł / 1 szt.

Brokat jest idealnym przykładem mikroplastiku, który zanieczyszcza środowisko. Po co go dodawać? Żeby się błyszczało przez kilka minut?
Bez sensu. To takie produkowanie zupełnie zbędnych śmieci.

selfie project co warto kupićMogę nawet zrozumieć użycie saszetek, bo niektórych maseczek nie da się zrobić w słoiczku ze względu na zbyt szybkie zasychanie, ale brokat to coś, bez czego przecież możemy się obyć. Ehh jakbyście chcieli posłuchać więcej o mikroplastiku to dajcie mi znać.

Złość na bok, idziemy do kolejnego przykładu.


Maseczka Panda

Taka maseczka panda. 10zł / 1 szt.
jest dość droga, więc liczyłam, że coś fajnego tutaj znajdę.
No i jedyne co mnie tu zainteresowało to ekstrakt z bambusa i węgiel aktywny. A skład wcale nie jest krótki.
Konkurencyjne maseczki w tej cenie mają chociażby betainę, trehalozę, oleje, hydrolaty, witaminy itd. Selfi wypada przy nich po prostu słabo.

Swoją drogą nie podoba mi się, że producent „chwali się” brakiem np. parafiny czy parabenów, ale dodaje bardziej kontrowersyjne donory formaldehydu. Nie wchodząc w szczegóły, to po prostu spora niekonsekwencja.


Kremy

Kremy mnie nie zainteresowały ponieważ są dla mnie za mało wartościowe. Bałabym się o przesuszenie.

18,50zł, 17zł /50ml
Żeli do mycia buzi nie mogłam przetestować, bo mam wrażliwą skórę, a jeden ma takie długie konserwanty, które mnie podrażniają – te metylo…
16zł/250ml
A ten drugi ma substancje myjącą, za którą nie przepadam bo czuję po niej ściągnięcie.

16zł/250ml


Oczywiście cały czas mówię tutaj o moich odczuciach. Jeśli Wy lubicie te produkty, to ok! Nie jestem żadną wyrocznią i najważniejsze jest dla mnie to, abyście Wy byli zadowoleni ze swojej pielęgnacji.

Wiecie co… Bardzo, ale to bardzo nie lubię krytykować produktów. Wiem, że stworzenie kosmetyku i trafienie z nim do tak dużego sklepu jak rossmann, to ogromny wyczyn i chciałabym za każdego trzymać kciuki.

Ale chcę być też sprawiedliwa! Nie chcę chwalić przeciętnego produktu za bycie „poprawnym” jeśli dosłownie na półce obok, macie coś lepszego i to w dokładnie tej samej cenie.

Teraz mając nawet 15zł w kieszeni macie wybór. Czasem wystarczy poczekać na promocje, aby w takiej cenie kupić sobie coś super!

Podsumowanie


Najchętniej bym tę markę po prostu pominęła, ale tak dużo osób prosi mnie o opinię na ten temat, że chcę być z Wami szczera.
Nic nie polecam. Czułabym się źle szukając na siłę pozytywów.

Tutaj czegoś zabrakło, jakbym cofnęła się do roku 2005, gdzie wrażenie robiły kolorowe i młodzieżowe opakowania.

To nie jest tak, że te kosmetyki są złe. Tylko konkurencja jest lepsza!


Markę pozostawiam z negatywną oceną, ale nie kończę jej tematu. Liczę na produkty, które będę mogła Wam polecić z czystym sumieniem.

Teraz wiele firm przechodzi zmiany. Liczę, że i tutaj pojawi się coś ciekawego.

Jeśli wpis Wam się spodobał to będzie mi bardzo miło, jak udostępnicie ten materiał dalej!

Dziś się z Wami żegnam, buziaki paa